Barcode: 0022961009038
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 214.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, granulated white sugar, tamarind pulp, xanthan gum, sodium benzoate as preservative, citric acid as flavor enhancer.
Additives
e415
Related Products in Sweeteners
Azúcar de abedul y stevia
Sucrafor
NOVA 4
Stevia
Consum
NOVA 4
Golden Marisco
Miel Moncabrer
E NOVA 4
Ciclamato & sacarina
Consum
NOVA 4
Steviat
NOVA 4
Sirope de agave azul
Ecocesta, Ecocesta Productos Ecológicos
D NOVA 1
menta
tres tres
D NOVA 4
Edulcorante de mesa
Consum
NOVA 4
Xilitol
NOVA 4
Sirope de Arce
Vegetalia
D
Panela de comercio justo de cultivo ecológico
El Granero Integral
E NOVA 2
Sacarina
Consum
NOVA 4