Barcode: 6251136020989
Tamarinde
by Durra
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
100 natural
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 239.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 63.0 g |
| of which sugars | 39.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Tamarinde 100%
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Soba nudeln
Bamboo Garden
A NOVA 4
Knorr Secret d'Arômes Assaisonnement En Poudre Plein Sud UEFA EURO 2024 Tube 60g Offre Saisonnière
Knorr, Secret d'Arômes
E NOVA 4
Die Guten Spaghetti
Bernbacher
A
Kroketten
Rewe
C NOVA 4
Sesam ungeschält
Alnatura, Alnatura GmbH
A NOVA 1 Eco-Score B
SPAGHETTI N° 5
BARILLA NORGE AS,Barilla
A NOVA 1 Eco-Score A
Crunchy Berry Hafer-Müsli
Kölln
C NOVA 4 Eco-Score B
MAMA Chicken Flavour
MAMA
C NOVA 4
Rote Linsen
Kaufland Bio
A
Bio-Chiasamen
Gut Bio
A NOVA 1 Eco-Score D
Porridge Schokolade
K-Classic
C NOVA 4 Eco-Score A
Hand cooked potato crisps with sea salt
PRET
D NOVA 3 Eco-Score B