Barcode: 8710161009270
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 212.0 kcal |
| Fat | 15.0 g |
| of which saturated | 4.2 g |
| Carbohydrates | 18.2 g |
| of which sugars | 15.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Tamarinde, water, conserveermiddel E202, suiker, voedingszuur E270
Additives
e202
e270
Related Products in Condiments
Spicy BBQ Sauce
Franklin Barbecue
E NOVA 3
Original
Franklin Barbecue
NOVA 3
Olive oil & herb superfood topping, olive oil & herb
E NOVA 3
Grandma Style Tunisian Harissa
ZWITA
C NOVA 3
Crispy Garlic & Onion
Mae Mai
E NOVA 1
Green goddess dressing & dip
Real green
D NOVA 4
Spicy Mayo Dressing
E NOVA 3
Creamy Jalapeño Dip
Salsa Queen
NOVA 4
Ranch Dressing
Granny's
E NOVA 4
Chili Crisp
Wu
E NOVA 3
Vinegar BBQ Sauce
Franklin Barbecue
D NOVA 3
Grandma Style Tunisian Harissa
Zwita
E NOVA 3