Barcode: 0078728402116
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 41.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 10.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Corn sweetener, water, tamarindo pulp, citric acid, pectin, natural & artificial flavors, benzoate of soda (a preservative), caramel color, vegetable gums.
Additives
e150c
e330
e440
Related Products
Cabot, light soup cream
Cabot,Cabot Creamery Cooperative
NOVA 4
Beef rub
E NOVA 3
Sour Cream
Cabot
NOVA 3
Beef rub
E NOVA 3
Vermont Style Cottage Cheese
Cabot, Agri-Mark Inc.
C NOVA 4
Cottage cheese
C NOVA 4
Steak Seasoning
Jack Daniel's, W W Wood Inc.
E NOVA 3
Greek-style lowfat yogurt
Cabot, Cabot Creamery Cooperative
B NOVA 4
Jack daniel's, pork rub
Jack Daniels, Jack Daniel's, W W Wood Inc.
E NOVA 4
Chicken Rub
Jack Daniel's