Barcode: 0770190693152
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 40.7 kcal |
| Fat | — |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 7.0 g |
| of which sugars | 7.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Agua tratada y pasteurizada, Pulpa de tamarindo, azúcar, anís. Conservante (extracto de clavo de olor, extracto de canela); Sorbato de Potasio E-202, Vitamina C, extracto de especias.
Additives
e202
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Diet Dr. Cola
H-E-B
C NOVA 4
Sweetened Mandarin Orange Sparkling Water Beverage
H-E-B
C NOVA 4
Sweetened Strawberry Sparkling Water Beverage
H-E-B
C NOVA 4
Spring Water
Shoprite
A
Unsweetened Sparkling Water
H-E-B
A NOVA 1
Fare tomato juice from concentrate
Hill Country Fare
B NOVA 3
Sweetened Strawberry Sparkling Water Beverage
H-E-B
C NOVA 4
BLUEBERRY GINGER KOMBUCHA
Central Market
NOVA 3
Unsweetened Sparkling Water Lemon
H-E-B
B NOVA 4
Lemon juice
B NOVA 3
Seltzer
Bowl and Basket
B NOVA 1
Heavy whipping cream
Bowl & Basket
E NOVA 4