Barcode: 8699270023547
Tambol Çikolata
Available in
turkey
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 593.0 kcal |
| Fat | 32.5 g |
| of which saturated | 14.1 g |
| Carbohydrates | 53.8 g |
| of which sugars | 49.7 g |
| Fiber | 1.5 g |
| Proteins | 9.8 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Sütlü çikolata [Şeker, kakao yağı*, tam yağlı süt tozu, kakao kitlesi*, yağsız süt tozu, emülgatör (ayçiçek lesitini). Toplam kakao kuru madde miktarı en az %34.1, bademli krokanlı dolgu (%46,5) [Şeker, badem püresi (%33), kakao yağı, tam yağlı süt tozu, badem krokan (%12) (Şeker, badem (%41)), kakao kitlesi*, yağsız süt tozu, tuz, emülgatör (ayçiçek lesitini)].
Related Products in Snacks
L'Oven Fresh, Kitchen Sink Cookies
Aldi-Benner Company
E NOVA 4
Barbecue baked potato crisps, barbecue
D NOVA 4
Elevation energy bar peanut butter
Millville, Aldi
D NOVA 4
Excitemint, Sugar Free Gum
Aldi-Benner Company
NOVA 4
Energy bar
Millville
D NOVA 4
Livegfree, gluten free cookie mix, chocolate chip
Livegfree
NOVA 4
Original baked potato crisps, original
C NOVA 4
Mini Naturally Flavored Peanut Butter Sandwich Crackers
D NOVA 4
Dried Blueberries
Southern Grove
D NOVA 3
Excitemint, Sugar Free Gum, Spearmint
Aldi-Benner Company
NOVA 4
Southern grove, salt & pepper pistachios
Southern Grove, Aldi-Benner Company
E NOVA 4
Chili lime cashews, chili lime
E NOVA 4