Barcode: 0095188007798
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 12.5 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.9 g |
| of which sugars | 2.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
water, high fructose corn syrup, less than 2% of blueberry juice from concentrate, raspberry juice from concentrate, ascorbic acid (vitamin c), natural and artificial flavors, potassium sorbate (preservative), edta (to help protect flavor), sucralose, acesulfame potassium, neotame, citric acid, potassium citrate, food starch - modified, blue 1, corn oil, xanthan gum manufactured and distributed under license from tampico beverages, inc., chicago, il 60618 for consumer information visit our website at tampico.com tampico® is a registered trademark of tampico beverages, inc. for best quality, refrigerate
Additives
e133
e202
e330
e950
e955
e961
Recipes with Similar Ingredients
Related Products
Petits Pains Grillés au Froment
Borsa
C NOVA 4
Bonbons Suisses aux Plantes - Plantes Saveur Caramel
Ricola
C NOVA 4
Golden Corral, Garlic Cheese Knots
Golden Corral
E
Croutons a la farine complete nature
Borsa
D NOVA 3
Bonbon Suisse au Caramel
Ricola
NOVA 4
Bonbons aux plantes suisses Citron Vert Thé Vert
Ricola
B NOVA 4
Pain grillé à la farine d'épeautre
Borsa
A NOVA 4
Croutons arome ail
borsa
D NOVA 3
Toast pour l'apéro
Borsa
C NOVA 4
Ricola aux plantes des alpes suisses - Citron vert thé vert
Ricola
B NOVA 4