Barcode: 8906005504395
Tana-bana
by Bikaji
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
green dot india
Categories
Available in
india, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 534.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 13.0 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 15.0 g |
| Fiber | 8.0 g |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 2.2 g |
Ingredients
Edible Vegetable Oil (Palmolein Oil and/or Cottonseed Oil), Rice Flakes (15%), Sugar (15%), Gram Flour, Whole Lentils (5%), Split Chickpea (5%), Peanuts (5%), Tapioca (4%), Green Peas (3%), Acidity Regulator (INS 330) (1%), Dehydrated Potato Flakes, Dew Bean Flour (Moth Flour), Tapioca Starch, Ground Spices & Condiments, (Iodised Salt, Turmeric (Colouring and Spices), Bishop Seed, Black Salt, Cinnamon), Acidity Regulator (INS 330) (1%)
Additives
e330
Related Products in Snacks
Flapjack Třešeň s čokoládou
Šufan
C
white chocolate drops
Forky's,HappyPower
E NOVA 3
Tmavá čokoláda 70%
Šufan
E
Kokosové chipsy malina
Sense coco
E
Cookies Hash chocolate
Cannabis Store Amsterdam
C NOVA 4
white Marion
delikomat,cafe+co
E NOVA 4
Perníček
Almagrana
D
grahamky
My foods
E NOVA 4
NOUGAT Cream Twister
LifeLike
D NOVA 3
Chipsy fazole mexico
Strips chips
E NOVA 3
Kokosová hnízda s čokoládou
Šufan
E NOVA 3
Čočkové chipsy
Strips chips
D NOVA 3