Barcode: 0788821030016
tandoori massala
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
halal
Categories
Available in
germany, mauritius, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 312.0 kcal |
| Fat | 12.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 37.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 12.5 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 20.3 g |
Ingredients
Paprika, salt, red chili, ginger, black pepper, cumin, brown cardamom, garlic, aniseed, cinnamon, dried papaya powder, maltodextrin, sugar, hydrolyzed soy protein, citric acid, sodium phosphate, canola oil, silicon dioxide.
Allergens
soybeans
Additives
e330
Related Products in Masala
Maggie masala magic
Maggi
E NOVA 4
Red Bean Rajma Masala
Brooklyn Delhi LLC
A NOVA 3
Chhole masala
Suhana
NOVA 3
kapol surti Masala
kapol
A NOVA 3
Bratwurst
Porky's Last Stand
Hot Italian Sausage
Porky's Last Stand
E NOVA 4
Smoked Andouille Sausage
Randolph Market
E NOVA 4
Smoked hot links sausage
Randolph Market
E NOVA 4
Cheddar Bratwurst
Porky's Last Stand
E NOVA 4
Cheddar Bratwurst
Porky's Last Stand
E NOVA 3