Barcode: 8906064656783
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 281.0 kcal |
| Fat | 24.4 g |
| of which saturated | 2.2 g |
| Carbohydrates | 14.4 g |
| of which sugars | 8.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
Water, Refined Sunflower Oil, Sugar, Thickeners (INS 1442 & INS 415), Iodized Salt, Milk Solids, Mixed Spices, Acidity Regulators (INS 260, INS 270 & INS 330), Mustard Powder, Lemon Juice, Preservatives (INS 202 & INS 211), Antioxidant (INS 386), Natural Flavouring Substances Allergen Declaration: Contains Milk. May Contains Soy
Additives
e1442
e202
e211
e260
e270
e330
e415
e386
Related Products in Condiments
Béchamel
Le coup de fouet du crémier
C NOVA 3
L'aperitif ktipiti
L'aperitif
D NOVA 4
Sauce à la moutarde à l'ancienne
Maille
D
Amour d'ail
amour d'ail
E NOVA 4
Moutarde de Dijon Bio
Greenweez
E NOVA 3
Sauce Barbecue
Les délices de l'ogresse
D NOVA 3
Sauce Gravelax
Jean & Frères
D NOVA 4
Pesto vert biologique
Greenweez
E NOVA 3
Vinaigre balsamique bio
Greenweez
NOVA 2
Sauce Caesar
Maille
D NOVA 4
Pesto verde
grand frais
E
Ketchup
NATURÉ O
D NOVA 3