Barcode: 00485388
Tandoori Naans
by M&S Food
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Categories
Available in
france, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 200.0 kcal |
| Fat | 3.8 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 34.1 g |
| of which sugars | 1.2 g |
| Fiber | 3.7 g |
| Proteins | 7.7 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Wheatflour contains Gluten (with Wheatflour, Calcium Carbonate, Iron, Niacin, Thiamin), Water, Rapeseed Oil, Kalonji Seeds (1.5%), Salt, Sugar, Yeast, Preservative: E282, Pea Protein, Deactivated Dried Yeast, Dextrose
Allergens
eggs
gluten
milk
Additives
e282
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Just Like Feta Cheese Alternative Block
Violife
E NOVA 4
Habas Lima Beans
First World Imports
A NOVA 3
Just Like American Sandwich Slices
Violife
NOVA 4
Just Like Parmesan
Violife
NOVA 4
Just like Chihuahua
VioLife
E NOVA 4
Smoke Flavoured Provolone Style Slices
Violife
E NOVA 4
Mozzarella Style Shredded
Violife
C NOVA 4
E Mafaldine Pasta Di Gragnano
La Fabbrica Della Pasta
A
Just Like Smoked Gouda Round Slices
Violife
E NOVA 4
Durum Semolina Pasta
La Fabbrica Della Pasta
A
Mature Cheddar Style Slices
Violife
NOVA 4
Caserecce
A