Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 80.0 g |
| Fiber | 20.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Refined Cane Sugar, Acidity Regulator (Citric Acid), Anti-caking Agent (Calcium Phosphate), Stabilizer (Sodium Carboxymethylcellulose), Artificial Sweeteners (Aspartame, Acesulfame Potassium), Flavor Enhancer (Sodium Chloride), Vitamin C, Natural Raspberry Flavor, Titanium Dioxide as color, Natural, Nature-Identical and Artificial Strawberry Flavor, Powdered Mix Berries Extract, Artificial Colors (Amaranth, Brilliant Blue), Natural and Artificial Grape Flavor. 'Phenylketonurics: Contains Phenylalanine
Additives
Related Products in Beverages
Hannaford, drink mix, pink lemonade
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
Hannaford, fruit punch drink mix, artificial flavor
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
Iced tea with lemon
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
Drink Mix
Diet soda
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
Mini marshmallows milk chocolate flavor hot cocoa mix, milk chocolate
Hannaford, low calorie drink mix, raspberry lemonade
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
Hannaford, sparkling beverage, lemonade
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
Drink mix
Ginger ale
Hannaford, Hannaford Bros. Co.
Sparkling beverage
Hannaford
Hannaford, drink mix, raspberry
Hannaford, Hannaford Bros. Co.