Barcode: 04366401
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 15.0 g |
Ingredients
Water, citric acid, sodium citrate, sucralose (sweetener), gum arabic, contains less than 2% of natural and artificial flavor, sucrose acetate isobutyrate, yellow 5, yellow 6, sodium benzoate and potassium sorbate (preservatives).
Additives
e102
e110
e202
e211
e330
e331
e414
e444
e955
Recipes with Similar Ingredients
Microwave Spice Tea
6 ingredients
Spiced Tea
6 ingredients
Russian Tea
5 ingredients
Hot Spiced Tea
5 ingredients
Friendship Tea
5 ingredients
Instant Spiced Russian Tea
5 ingredients
Spice Tea
5 ingredients
Spiced Tea
6 ingredients
Hot Apple Juice Punch
6 ingredients
Russian Tea
6 ingredients
Friendship Tea
5 ingredients
Spice Tea Mix
5 ingredients
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Unsweetened Sparkling Water Lemon
H-E-B
B NOVA 4
Lots of Lemon
H-E-B
B NOVA 3
Almond Original Almond Milk
Hill Country Fare
C NOVA 4
Diet Dr. Cola
H-E-B
C NOVA 4
BLUEBERRY GINGER KOMBUCHA
Central Market
NOVA 3
Sweetened Strawberry Sparkling Water Beverage
H-E-B
C NOVA 4
Sweetened Mandarin Orange Sparkling Water Beverage
H-E-B
C NOVA 4
Fare tomato juice from concentrate
Hill Country Fare
B NOVA 3
Organic Almond Milk Vanilla
Higher Harvest
C NOVA 4
Sweetened Strawberry Sparkling Water Beverage
H-E-B
C NOVA 4
OPTIMEAL Protein Shake Chocolate
H-E-B
C NOVA 4
Unsweetened Sparkling Water
H-E-B
A NOVA 1