Barcode: 7622300601768
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 20.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Refined Cane Sugar, Acidity Regulator (Citric Acid), Stabilizer (Sodium Carboxymethylcellulose), Sweeteners Aspartame and Acesulfame Potassium), Anti-caking Agent Cacium Phosphate), Sodium Chloride, Natural, Nature-Identi - cal and Artificial Pineapple Flavor, Vitamin C, Titanium Dioxide as color, Powdered Pineapple Extract and Artificial Colors (Tartrazine, Allura Red, Brilliant Blue and Sunset Yellow). Phenylketonurics: Contains Phenylalanine
Additives
e102
e110
e129
e330
e466
e950
e951
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Hawaiian volcanic water
Waiakea
B NOVA 1
Aloe Vera Drink
Savia
E NOVA 4
Pure Coconut Water
Coco Joy
D NOVA 1
Waiakea
Waiakea
B
Jus d'Aloe vera et de grenade
E NOVA 4
Grapefruit Sparkling Water & Real Squeezed Fruit
Spindrift
B NOVA 1
Tropical Mango Lemonade
Pulse Beverage
C NOVA 4
Guava nectar
Sunberry farms
NOVA 4
Strawberry Milk
Rosa Brothers Milk Company
E NOVA 4
SPINDRIFT SPARKLING WATER
spindrift
B NOVA 1
Blanco Tequila
Casamigos
Raspberry Lime Sparkling Water
spindrift
B NOVA 1