Barcode: 56029888
Tangerina
by Pedras
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
natural flavors
ecoponto verde
Categories
Available in
portugal
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 21.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 5.2 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Água mineral natural gasocarbónica, fructose, extrato de frutos, sumos de maçã (1,6%) e tangerina (0,8%) obtidos a partir de um produto concentrado, acidificante (ácido cítrico), aromas naturais, aroma natural de tangerina.
Additives
e330
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Plant based original almond milk, unsweetened
Nature’s basket
B NOVA 4
Cran-Energy Energy Drink Cranberry Raspberry
Ocean Spray
C NOVA 4
Quaker Strawberry Breakfast Shake (4-11.1 Fl Oz) 44.4 Fluid Ounce 4 Pack Plastic Bottles
Quaker
D NOVA 4
Pineapple & coconut juice drink
By Sainsbury's
D NOVA 4
Sparkling Diet Cranberry
Ocean Spray
NOVA 4
Purified Water
Giant Eagle
B NOVA 1
Original Syrup
Aunt Jemima
NOVA 4
Vanilla Flavored Iced Latte Chilled Coffee Drink, Vanilla
Giant eagle
E NOVA 4
Green Tea with real honey
Market District
E NOVA 3
Zero Sugar Tropical Punch
Ocean Sprqy
C NOVA 4
Paradise Splash
Ocean Spray
D NOVA 4
Yellow stinger ginger nettle
Element Kombucha
C NOVA 3