Barcode: 0032239065055
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 13.6 g |
| of which sugars | 13.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Carbonated Water, High Fructose Corn Syrup, Citric Acid, Sodium Benzoate (To Protect Taste), Modified Food Starch, Natural And Artificial Flavors, Glycerol Ester Of Rosin, Brominated Vegetable Oil, Yellow 6, Red 40.
Additives
e110
e129
e211
e330
e443
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Rooibos bio thé glacé thé rouge infusé
Auntie Anne's, Icee, Coca Cola, 21 Oz
Auntie Anne's
B
Starbucks, Teavana Shaken Pineapple Black Tea Infusion, Trenta Iced
Starbucks
B
Sonic, Peanut Butter Fudge Shake, Medium
Sonic
E
PEPSI
Pepsi
E NOVA 4
Potbelly Sandwich Shop, Sweetened Iced Tea
Potbelly Sandwich Shop
B
Firehouse Subs, FUZE Strawberry Tea, 32 Fl Oz
Firehouse Subs
B
Firehouse Subs, POWERade Orange, 22 Fl Oz
Firehouse Subs
B
Pepsi sans sucre
Pepsi
C NOVA 4
BOS ice tea citron
BOS, Betty bossi
C NOVA 3
Taco Bell, Whiskey, 80 Proof, Single
Taco Bell
B
Sonic, Minute Maid Cranberry Limeade, Medium
Sonic
E