Barcode: 0015571270592
Tangerine juice
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
kosher
kosher parve
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.4 g |
| of which sugars | 10.4 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
tangerine juice
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Quaker Chewy Granola Bars Chocolate Strawberry .84z
D NOVA 4
Organic Super Sweet Cut Corn
Trader Joe's
A
White bread artisan loaf
D NOVA 4
Quaker Chewy Granola Bars Bluberry Yogurt 1.23z
E NOVA 4
Gluten Free Cornflakes
Free from By Sainsbury's
B NOVA 3
Smoked Paprika
Sainsbury's
NOVA 1
Quaker cwy granola bars big chocolate & salted caramel 1.41z
E NOVA 4
GATORADE ENERGY BAR PEANUT BUTTER 2.1 oz
Kunella
D NOVA 4
Rice pop FREE FROM
By sainsbury's
C NOVA 3
QUAKER CWY GRANOLA BARS DIPPS CARAMEL NUT 1.09 oz 6CT/12
E NOVA 4
Quaker Chewy Granola Bars Strawberry Yogurt 1.23z
E NOVA 4
Quaker Big Chewy Caramel Popcorn Crunch Granola Bars 1.41 Ounce Plastic Bag
D NOVA 4