Barcode: 0034683348838
Tangerine Vinaigrette
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 83.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 13.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Filtered water, agave syrup and inulin, tapioca syrup, white balsamic vinegar, tangerine juice concentrate, white grape juice concentrate, sea salt, lemon juice concentrate, xanthan gum.
Additives
e415
Related Products in Condiments
Mayonaise
Jumbo
D NOVA 4
Satay barbecue sauce
Golden Howard Foods Trading Co. Ltd.
E NOVA 3
Tomatoketsup terav
Felix
NOVA 4
Vinaigre balsamique de Modène
NOVA 4
Vitality B+ Nutritional Yeast
Vitality
A NOVA 1
Black Vinegar
Kokumori Foods Co. Ltd.
NOVA 4
Suitsune BBQ
Felix
NOVA 4
Spicy po sauce
Ning Chi
E NOVA 3
Sinep
Poltsamaa
E NOVA 3
Ning Chi, Chili Shrimp Sauce
China Ning Chi Foods Co. Ltd.
E NOVA 3
Roomkaas rode biet geitenkaas
Albert Heijn
C NOVA 4
Tzatzíki - Crème sure
D NOVA 3