Barcode: 0609207617440
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 368.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 35.7 g |
| of which sugars | 28.6 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Tangerines, cane sugar, citric acid, sulphur dioxide (as a preservative).
Additives
e220
e330
Related Products in Snacks
Archway, soft cookies, chocolate chip, chocolate chip
Archway
E NOVA 4
Bells & Stars
Snyder's-Lance Inc.
C NOVA 4
Archway, homestyle cookies, iced gingerbread, iced gingerbread
Archway
E NOVA 4
Archway, soft rocky road cookies, chocolate, chocolate
Archway
E NOVA 4
Mini baba
D NOVA 4
Crispy gingersnap cookies
Snyder's-Lance Inc.
E NOVA 4
Creamy vanilla brown rice marshmallow treats
Glenny's
D NOVA 4
Archway, cookies, cherry chip nougat, cherry chip nougat
Archway
E NOVA 4
Archway, seasonal batch crispy cookies, pink lemonade, pink lemonade
Snyder's-Lance Inc.
E NOVA 4
Greek yogurt fruit & nut bar
Glenn Foods Inc.
D NOVA 4
Peanut butter cookies
E NOVA 4
Archway, homestyle cookies, iced gingerbread, iced gingerbread
Lance Manufacturing Llc.
E NOVA 4