Barcode: 0884853800013
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 429.0 kcal |
| Fat | 17.9 g |
| of which saturated | 5.4 g |
| Carbohydrates | 64.3 g |
| of which sugars | 46.4 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Pineapple (sugar), papaya (sugar), mango (sugar), banana (coconut oil, sugar, natural banana flavoring), raw almonds, cashews (high oleic sunflower oil), raw macadamia nuts
Allergens
nuts
Related Products in Snacks
Noir caramel beurre salé
Galler, Les chocolats du chat
E NOVA 4
Chocolat noir vanille
Galler
E NOVA 4
Chocolat galler noir orange
Galler
E NOVA 4
Lait piémontais
Galler
E NOVA 4
Langues De Chat
Galler
E NOVA 4
Chocolat pâques
Galler
E NOVA 4
Bâton Galler Banane-Lait
Galler, Galler Chocolatiers S.A.
E NOVA 4
Chocolat Lait Noisettes
Galler
E NOVA 4
Les Chocolats du Chat - Lait Praliné
Galler
E NOVA 4
Bâton Galler Mangue Passion-Noir
Galler
E NOVA 4
Chocolat noir praline
Galler
E NOVA 4
Noir Noisettes 65g
Galler
E