Tango
by Meltez
Labels
Categories
Available in
lithuania
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 491.0 kcal |
| Fat | 22.0 g |
| of which saturated | 2.6 g |
| Carbohydrates | 0.1 g |
| of which sugars | 29.0 g |
| Fiber | 4.9 g |
| Proteins | 8.3 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Wheat flour, sugar, sunflower oil 19,6%, fat-reduced cocoa powder 4,7% (country of origin-non-EU countries), skimmed milk powder, chicory fiber, wheat starch, raising agents (E500ii, E503ii), whey powder, salt, glucose-fructose syrup, emulsifier sunflower lecithin, flavouring. May contain traces of soy, sulfites and nuts. Best before end and batch number: see on the package. Store at dry cool place. Produced in Spain. PL Herbatniki kakaowe z nadzieniem o smaku waniliowym (29%). Składniki: mąka pszenna, cukier, olej słonecznikowy 19,6%, kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu 4,7% (kraj pochodzenia - kraje spoza UE), odtłuszczone mleko w proszku, włókno iš kurių cukrų/tostar sugars/w tym cukry skaidulinės medžiag blonnik/ влакнини baltymai/olbaltum белтъчини
Additives
Related Products in Snacks
Bretzels D'epeautre à l'ail Et l'huile dolive
Moulin des Moines
Bretzels de Petit Épeautre à l'Huile d'Olive
Moulin des Moines
Dark Chocolate - Puffed Spelt
Moulin Des Moines
Chocolat
Moulin Des Moines
Chocolat noir BIO Noisettes entières
Moulin des Moines
Bretzels d'épeautre à l'huile d'olive
Moulin des Moines
Chocolat Fruits Bois
Moulin des Moines
Petit beurre à la farine d'épeautre
Moulin des Moines
Petit beurre à la farine d'épeautre
Naturaline
Éléphant chocolat au lait
Moulin des moines
Bretzels d'épeautre au sésame et à l'huile d'olive
Moulin des Moines
Cholocat noir a la menthe
Moulin des Moines