Barcode: 5010102003507
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 10.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 2.1 g |
| of which sugars | 2.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Carbonated Water, Apple Juice from Concentrate (5%), Sugar, Natural Apple Flavouring, Acid (Malic Acid), Acidity Regulator (Sodium Citrate), Sweeteners (Acesulfame K, Aspartame), Natural Colour (Plain Caramel), Preservative (Potassium Sorbate), Antioxidant (Ascorbic Acid)
Additives
e150a
e202
e296
e300
e331
e950
e951
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bbq chikn nuggets
C NOVA 4
Morningstar Farms Veggie Burgers Spicy Chipotle Black Bean 4.25oz 48ct
A NOVA 4
CHIK'N NUGGETS
Morning Star FARMS
C NOVA 4
Morning star farms italian sausage style veggie crumbles
B NOVA 4
Morningstar Farms Veggie Burgers Garden Veggie 3.5oz 144ct
B NOVA 4
Morningstar Farms Veggie Burgers Spicy Black Bean 50.8oz
A NOVA 4
100% plant protein burger patties
Morning Star Farms
A NOVA 4
Morningstar farms breakfast maple 8oz
C NOVA 4
Morningstar Farms Meal Solutions Hickory Bbq Riblet 10oz
Morningstar farms
NOVA 4
Breakfast veggie Sausage Patties
Morning star
B NOVA 4
Chorizo Crumbles
MorningStar Farms
C NOVA 4
Morningstar farms veggie burgers garden veggie 56oz
B NOVA 4