Barcode: 5010102341609
Tango Mango Sugar Free
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
no added sugar
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 4.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Carbonated Water, Fruit Juices from Concentrate (Apple 4%, Mango 1%), Acids (Citric Acid, Malic Acid), Acidity Regulator (Sodium Citrate), Natural Flavourings, Natural Colours (Carotenes, Anthocyanins), Preservative (Potassium Sorbate), Sweeteners (Sucralose, Acesulfame K), Stabiliser (Xanthan Gum), Antioxidant (Ascorbic Acid).
Additives
e160a
e163
e202
e296
e300
e330
e331
e415
e950
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Coca cola Cola (diet) Zero / Nueva (pruebala)
Coca-Cola
E
Coca-Cola
Coca-Cola
E
Organic Yerba Mate
Yerba Madre
NOVA 4
Sana Covalact
sana
C NOVA 4 Eco-Score E
Coke Original Taste
Coca-Cola
E NOVA 4
Coconut Milk Original 250ml St.Maria
Santa Maria
E NOVA 1 Eco-Score B
Colamixx - Koffeinhaltiges Erfrischungsgetränk mit Orangengeschmack
Eisvogel
E NOVA 4
Redbull
Redbull
E
Apple Orange Apricot Juice Drink
Kliafa
E NOVA 4
“Von der Alb” Streuobst Apfelsaft Schorle
Burkhardt
C NOVA 4 Eco-Score D
Bebida Sprite lata x 350 cc
Sprite
C
Spritzer Johannisbeer
Burkhardt
D NOVA 4