Barcode: 5010102113497
Tango ORANGE ORIGINAL
by Tango
Processing
NOVA 4
Labels
contains a source of phenylalanine
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 19.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.3 g |
| of which sugars | 4.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Carbonated Water, Orange Fruit from Concentrate (5%), Sugar, Acids (Citric Acid, Malic Acid), Acidity Regulator (Sodium Citrate), Natural Orange Flavouring, Sweeteners (Aspartame, Saccharin), Preservative (Potassium Sorbate), Antioxidant (Ascorbic Acid), Natural Colour (Carotenes). Contains a Source of Phenylalanine. Suitable for vegetarians and vegans. CAUTION: PRESSURISED CONTAINERS, HANDLE WITH CARE. NUTRITION INFORMATIONL TYPICAL VALUES PER 100ML ENERGY CARBOHYDRATE of which sugars SALT 79kJ/
Additives
e202
e296
e300
e330
e331
e951
e954
Related Products
High protein Cookie Cream
Eurospin
NOVA 4
Casonsèi
Amo Essere, Eurospin
C NOVA 4
Salame Napoli
Eurospin
E NOVA 4
Salsa pomodoro ciliegino
Eurospin
C
Miele di lavanda
Eurospin
E
Branzino Carote e Riso Nero
Eurospin, ondina
Pane casereccio
Amo Essere, Eurospin
C NOVA 4
CHICKEN
Eurospin
D NOVA 4
BARRETTA PROTEICA
Eurospin
Spaghetti
Amo Essere, Eurospin
A NOVA 1