Barcode: 9300633998059
Tangy bbq
by Woolworths
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
health star rating
health star rating 3
Available in
australia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 372.0 kcal |
| Fat | 5.2 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 74.4 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
rice, BBQ seasoning, sugar, salt, yeast extract, tomato powder, maltodextrin, food acids, citric acid, malic acid, vegetable oil, canola oil, antioxidant, rosemary extract, natural colour, paprika extract
Additives
e160c
e296
e330
e392
Related Products in Snacks
Delicious Wafers chocolate
Man
E NOVA 4
Granola clusters
E NOVA 4
Snowflake lane collection
E NOVA 4
Tea Cookies, Lemon, Traditional Tea Cookies Dusted With Natural Lemon Sugar
Alaska Smokehouse Inc.
E NOVA 4
Leila Bay Trading Co., Chocolate Huckleberry Quinoa Granola
Alaska Smokehouse Inc.
D NOVA 4
Gaufrettes Citron
C NOVA 4
Chocolate caramel graham
E NOVA 4
Dark Chocolate Meltaways, Raspberry
Alaska Smokehouse Inc.
E NOVA 4
Milk chocolate pecan caramels
Pacific, Alaska Smokehouse Inc.
E NOVA 4
Parmesan crunchy real cheese snacks
E NOVA 3
Gaufrettes Fourées Citron
E NOVA 4
Dark chocolate
E NOVA 4