Barcode: 0078742144641
Tangy Fruit Smiles
by Great Value
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 346.2 kcal |
| Fat | 1.9 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 76.9 g |
| of which sugars | 53.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
sugar, corn syrup, apple juice from concentrate, modified cornstarch, cornstarch, canola oil, citric acid, natural , artificial flavors, ascorbic acid (vitamin c), sodium citrate, white mineral oil, carnauba wax, red 40, blue 1, yellow 6, yellow 5,
Additives
e102
e110
e129
e133
e330
e331
e903
e905
e905a
Related Products in Snacks
Tortilla Mix
MAARUD AS
D NOVA 4
Osteringer Cheddar og Chili
Maarud
E NOVA 4
Nisseluer Paprika
Maarud
E
Fried Chicken grillkrydder
Maarud as
D NOVA 4
Grilled Ribs tasty BBQ
Maarud
E NOVA 4
Tortilla cheese
Maarud
D NOVA 4
Tortilla Chili Bites Cheese & Chili
Maarud as
D NOVA 4
Osteringer Cheddar & Chili
Maarud
E NOVA 4
Sombreros Cheese
MAARUD AS
D NOVA 4
Julehjerter Paprika
Maarud
E NOVA 4
Chili Cheese Nuggets
Heat & Eat,SalatMestern
E NOVA 4
Ostepop Cheddar
Maarud
E NOVA 4