Barcode: 0867684000425
Tangy Kiwi
by Rind
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 117.6 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 25.9 g |
| of which sugars | 12.9 g |
| Fiber | 4.7 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Kiwis.
Related Products in Snacks
Mini pizza with pepperoni kit
C NOVA 4
Egg & cheese snack box
B NOVA 4
Turkey bites & cheese
D NOVA 4
Lunch kitz
C NOVA 4
Greek Inspired Salad With Chicken Romaine Lettuce, White Chicken Meat, Cucumber, Grape Tomatoes, Kalamata Pitted Olives, Feta Cheese, Sweet Pepper With Spring Italian Dressing, Greek Inspired Salad With Chicken
B NOVA 4
Fruit & cheese
D NOVA 4
Bistro box
C NOVA 4
Peeled apple slices, cheddar cheese crackers, yogurt raisins, lunch kitz
D NOVA 4
Artisan Fruit And Spinach Salad With Strawberries, Strawberries
Taylor farms
C NOVA 4
Apples & cheddar
C NOVA 4
Smoked salmon snack box, smoked salmon
B NOVA 4
Rise & shine bistro box
C NOVA 4