Barcode: 0077890354643
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 46.7 g |
| of which saturated | 6.7 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 3.7 g |
Ingredients
Soybean oil, water, red wine vinegar, distilled vinegar, salt, aged cayenne peppers, spice, contains 2% or less of: dried garlic, sugar, dried onion, mustard flour, xanthan gum, caramel color, with potassium sorbate, sodium benzoate, and calcium disodium edta (as preservatives).
Additives
e150c
e202
e211
e385
e415
Related Products in Condiments
shawarma seasoning
Asda
E NOVA 4
Hunter and Gather 100% olive oil egg free mayo classic
Hunter and Gather
E NOVA 3
Celtic Sea Salt
Mystic Nature
Unsweetened Barbecue Smokey Classic
Hunter & Gather
C NOVA 3
Tomato, Roasted Garlic & Balsamic Sauce
OMV!
B NOVA 4
OMV! DELICIOUSLY VEGAN GRILLED RED PEPPER PESTO En
C NOVA 4
Rhubarb & Vanilla Dessert Sauce
Asda Extra Special
E NOVA 4
Unsweetened Sriracha Hot Sauce
Hunter & Gather
C NOVA 3
Tomato & Mascarpone Sauce
Asda
C NOVA 3
Tomato Ketchup
Manor Grove
D NOVA 4
Nacho Cheese Dip
asda
C NOVA 4
Ketchup
Hunter & Gather
B NOVA 3