Barcode: 0050200500145
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 27.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 5.1 g |
| Carbohydrates | 6.6 g |
| of which sugars | 5.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Water, High Fructose Corn Syrup, Concentrated Juices (Orange, Tangerine, Apple, Lime, Grapefruit, Pear), Citric Acid, Ascorbic Acid, Thiamin Hydrochloride (Vitamin B1), Natural Flavors, Modified Cornstarch, Canola Oil, Sodium Citrate, Cellulose Gum, Sucralose, Acesulfame Potassium, Neotame, Sodium Hexametaphosphate, Potassium Sorbate, Yellow #5, Yellow #6
Additives
e102
e110
e202
e330
e331
e452
e452i
e466
e950
e955
e961
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Boisson de chocolat noir Orange
Chocolating Gourmet
E NOVA 4
Kanazen Drink Révolution
KANAZEN
C NOVA 4
Tisane concentration - Romarin, thym et menthe poivrée
Omie
NOVA 1
Smoothie Framboise
SAINS ET SAUFS
C NOVA 1
Bière IPA
Omie
NOVA 3
Boisson de chocolat noir Framboise
Chocolating Gourmet
E NOVA 4
Tisane du soir - Verveine, camomille, pomme
Omie
NOVA 1
Bière blonde
Omie
NOVA 3
Bière blanche
Omie
NOVA 3
Chocolating
Chocolating Gourmet
E NOVA 4
Kombucha
Phyte
C
Pomme cassis
Omie
C NOVA 1