Barcode: 0896719000574
Tangy Pineapple Chips
by Danielle
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 464.0 kcal |
| Fat | 12.5 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 78.6 g |
| of which sugars | 57.1 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Fresh pineapple, rice bran oil.
Related Products in Snacks
Eierlikör-Würfel
Lieblings, Netto MD
E NOVA 4
Butter ringe
Biscoteria
E
Erbsen flips
Clarkys
D NOVA 4
Kichererbes Kartoffelsnack
Clarkys
D NOVA 4
Vollmilch Schokolade
Netto
E NOVA 4
Pekan-Kokos Zartbitter Schokolade
Netto MD, Schokoliebe
E NOVA 4
Halsbonbons Kirsch-Geschmack
Bronchibon
E NOVA 4
Haselnuss Waffeln
Biscoteria
E NOVA 4
Zitronen Waffeln
Biscoteria
E NOVA 4
Bitterschokolade
Fair to go
D NOVA 4
Chocolate Chips Cookies
American Style,Netto
E NOVA 4
Doppelkeksrolle
Biscoteria
E NOVA 4