Barcode: 0730742112500
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 66.7 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 25.0 g |
Ingredients
Iodized salt, sugar, citric acid, chili powder (chili peppers and 2% or less of silicon dioxide), and calcium stearate as antihumectant.
Additives
e330
Related Products in Condiments
Sauce bolognaise
Reynaud De Pernes
C NOVA 4
Sauce tomate pizza
Napopizza
C NOVA 4
Pizza-sauce
Del Monte
A NOVA 4
Pizzassimo
Del Monte
A NOVA 3
Sauce barbecue goût fumé
Samia
E NOVA 4
Sauce Burger goût classique (Halal)
Samia
D NOVA 4
Sauce andalouse
Samia
E NOVA 4
Sauce blanche
Samia
D NOVA 4
Sauce ketchup harissa
Samia
E NOVA 4
Sauce Maroc épicée
Samia
D NOVA 4
Sauce mayo à la moutarde de Dijon
Samia
E NOVA 4
Pizzas silo
Del monte
A NOVA 4