Barcode: 00701761
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 371.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 88.6 g |
| of which sugars | 57.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 5.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
SUGAR, GLUCOSE SYRUP (CORN, WHEAT), MODIFIED POTATO STARCH, DEXTROSE, CITRIC ACID (ACIDULANT), POTATO PROTEIN, NATURAL FLAVORS, INVERT SUGAR, VEGETABLE JUICE FOR COLOR, FRUIT JUICE FOR COLOR, SPIRULINA EXTRACT FOR COLOR
Allergens
gluten
Additives
e330
Related Products in Snacks
Nacho Cheese
Doritos,Pepsico
C NOVA 4
Pizza Salami
Doritos
C NOVA 4
Biscuits Croissance a la Pomme
Hipp
NOVA 3
Doritos - Whopper-Geschmack
Doritos, Pepsico
D NOVA 4
Bugles Nacho Cheese
Lay‘s
D NOVA 4
Doritos Nacho Cheese
Doritos,PepsiCo
C NOVA 4
Doritos BBQ Style
Doritos
C NOVA 4
Doritos Paprikageschmack
Doritos, Pepsico
D NOVA 4
Mon Premier Biscuit
Hipp
NOVA 3
Sweet-Chili-Peppergeschmack
Doritos
B NOVA 4
Original
Lays,pepsico
D NOVA 4
Bugles sour cream & black pepper
Lay‘s
E NOVA 4