Barcode: 5060276370387
Tangy Worms
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
made in france
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 338.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 84.0 g |
| of which sugars | 71.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Glucose syrup, sugar, modified starch, gelling agent: carrageenan, acidulants: citric acid, malic acid, acidity regulators: sodium citrate, sodium malate, natural colours: curcumin, paprika extract, colour concentrates of elderberry, spirulina and apple, natural orange flavouring, natural flavourings
Additives
e100
e14xx
e160c
e296
e330
e331
e350
e350i
e407
Related Products in Snacks
Lys Pålægschokolade
Rema 1000
E NOVA 4
Æbleskiver
Rema 1000
C NOVA 4
Lakridsblanding
Møn bolcher
E NOVA 4
Popcorn
Rema 1000
D NOVA 3
Spearmint Gum
REMA 1000
NOVA 4
Økologisk mørk chokolade 70%
Rema1000
D NOVA 4
Vanilje Fudge
Rema 1000
E NOVA 4
Digestive Kiks
Rema 1000
D NOVA 4
Marzipan bread
REMA 1000
E NOVA 4
Nødder Salt Og Sødt
Rema 1000
E NOVA 4
Tex Mex tortilla chips med salt
REMA 1000
C NOVA 3
Klassiske Kammer Junkere
Rema 1000
E NOVA 4