Barcode: 0055415598864
Tangy zangy
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 54.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
sugars (sugar, corn syrup), modified corn starch, fumaric acid, lactic acid, sodium lactate, malic acid, natural flavours, fruit and vegetable extracts, turmeric, spirulina, paprika,
Additives
e270
e296
e297
e325
Related Products
Almonds
Hy-Vee
A NOVA 1
Party Peanut
Hy-Vee
D NOVA 3
Party peanuts, salted
Hyvee
D NOVA 3
Butter Toffee Peanuts
Hyvee
E NOVA 4
Roasted Salted Almonds
Hy-Vee
B NOVA 3
Peanuts
Hy-Vee
C NOVA 4
Dry Roasted Peanuts
Hy-Vee
D NOVA 4
Peanuts
Hy-Vee
C NOVA 4
Honey Roasted Peanuts
Hy-Vee
D NOVA 4
Roasted Unsalted Almonds
Hy-Vee
C NOVA 3