Barcode: 0055415598888
Tangyzangy
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no gelatin
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 100.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 25.0 g |
| of which sugars | 18.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sugars (sugar, corn syrup), modified corn starch, fumaric acid, lactic acid, sodium lactate, malic acid, natural flavours, fruit and vegetable extracts. ingrédients: sucres (sucre, sirop de mais), amidon de mais modifié, acide fumarique. acide lactique, lactate de sodium, acide malique, arômes naturels, extraits de fruits et légumes.
Additives
e270
e296
e297
e325
Related Products
Whole wheat Con Masa Madre
Bimbo
NOVA 4
Pan Integral
Bimbo
A NOVA 4
Dany Piña Danone
Danone
NOVA 4
Tortillinas
Tía Rosa
NOVA 4
Pan de molde blanco de harina de trigo
Bimbo
C NOVA 4
Pan blanco
Bimbo
C NOVA 3
Nito 4 pack
BIMBO
E NOVA 4
Bimbo Integral
Bimbo
C NOVA 4
medias noches hotdog
bimbo
NOVA 4
Coca Cola
Coca-Cola
D NOVA 3