Barcode: 5400514410008
Tao Green tea
Labels
no preservatives
100 natural
Categories
Available in
belgium, france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 19.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.5 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
sparkling water, muli fruit juice from concentrate (12%: white grape, apple, peart, natural fruit sweetener, lemon juice from concentrale green tea extract (,lt,1% ), natural fiavouring, ginkgo bid bwact,lt,1% ), vitamin c sweetener of natural ongin 9jcosides), biotin, ingredients of natural origin, without any aica haceners, artificial colorants or preservatives, tao is een caloriearme, licht bruisende drank, gebaseerd op gredienten, taq green tea combineert weldoende extracten van gie
Related Products in Beverages
Choco milk powder drink mix
Choco Milk
NOVA 4
Bundaberg, Ginger Beer
Eastman Chemical Company
E NOVA 4
Vanilla amino acid-based nutrition medical food powder, vanilla
NOVA 4
Drink Mix
Mead Johnson & Company Llc.
NOVA 4
Enfagrow toddler next step toddler next step
E NOVA 4
Bundaberg, Ginger Beer
Eastman Chemical Company
C NOVA 4
Pure Water
Niagara
A NOVA 1
Breakfast shake
D NOVA 4
Enfamil, newborn infant formula powder
NOVA 4
Bundaberg, Diet Ginger Beer
Eastman Chemical Company
C NOVA 4
Drink Mix
Choco Milk
NOVA 4
Bundaberg, Ginger Beer
Eastman Chemical Company
E NOVA 4