Barcode: 12401507
TAO Lemon & Peach
by TAO
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
green dot
Categories
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 34.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 8.1 g |
| of which sugars | 7.9 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sprankelend water, agavesiroop, citroensap-uit-sapconcentraat (5%), appelsap-uit-sapconcentraat, perzikensap-uit-sapconcentraat (1,0%), natuurlijk-aroma-van-maté, guarana-extract (0,16%), limoengrasextract (0,1%), extract-van-groene-thee (0,05%), natuurlijk-aroma-van-mango-en-perzik, ginseng-extract, vanille-extract, cafeïnerijk-extract-van-groene koffie
Related Products in Beverages
Natural Brew, Outrageous Ginger Ale, Ginger
Knudsen & Sons Inc
E NOVA 4
Chia Seed Drink
Faraon
E NOVA 4
Outrageous Ginger Ale
Brew
E NOVA 4
Chia seed drink
E NOVA 4
Natural brew, draft root beer
E NOVA 4
Natural Brew, Draft Root Beer
Knudsen & Sons Inc
E NOVA 4
Chia Seed Drink
E NOVA 4
Strawberry syrup, strawberry
Maple Grove Farms Of Vermont, Maple Grove Farms Of Vermont Inc.
NOVA 4
Crisp Apple Juice
R.W. Knudsen
E NOVA 1
Natural Brew, Cream Soda, Vanilla
Knudsen & Sons Inc
E NOVA 4
Carbonated mineral water
B NOVA 1
R.w. knudsen family spritzer, ginger ale flavored sparkling beverage spritzer
E NOVA 3