Barcode: 5941341040810
Tapas
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 158.0 kcal |
| Fat | 11.2 g |
| of which saturated | 1.4 g |
| Carbohydrates | 1.8 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 12.4 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
(RO) Ingrediente: tentacule de calamar gigant (Dosidicus gigas) 64%, sos marinat 36% (apă, ulei vegečal de floarea-soarelui, pastă dè tomate, sare, ceapă, condimente). (IT) Ingredienti: 0,6 g tentacoli di calamaro gigante Dosidicus 6,9 g gigas) 64%, salsa marinata 36% (acqua, olio 0,6 g vegetale di girasole, passata di pomodoro, sale, 72g 112g cipolla, spězie).
Related Products in Seafood
Smoked mackerel pate
By sainsbury's
D NOVA 3
Smoked Salmon paté
Sainsburys
D NOVA 3
Haddock fillets
A
Asian sesame cedar plank salmon
A NOVA 4
Mahi fillet
A
Salmon pate
By sainsbury's
D NOVA 3
Bay scallops
NOVA 1
Raw shrimp
A NOVA 4
Wild caught boneless & skinless haddock
A NOVA 1
Wild Caught Argentinian Red Shrimp, Argentinian
Market 32
B NOVA 4
Wild caught swordfish steaks
A
Wild caught tuna steaks
A