Barcode: 8411145202068
Tapas
by Quely
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
no preservatives
no lactose
Categories
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 459.0 kcal |
| Fat | 17.0 g |
| of which saturated | 1.9 g |
| Carbohydrates | 66.0 g |
| of which sugars | 3.7 g |
| Fiber | 3.2 g |
| Proteins | 8.8 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
harina de trigo, aceite de girasol alto oleico, aceite oliva (3,2%), levadura y sal marina
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
CRUNCH BERRIES
CAP'N CRUNCH'S
E NOVA 4
Quaker Instant Oatmeal Original (21 - 0.98 Ounce) 20.7 Ounce 21 Count Paper Box
A NOVA 4
Summer berry granola clusters with blueberries, raspberries, and strawberries, summer berry
Quaker
C NOVA 4
Instant oatmeal flavor variety
Quaker, Quaker Oats
D NOVA 4
Sweetened corn & oat cereal
E NOVA 4
Quaker instant oatmeal apples and cinnamon
Quaker
D NOVA 4
Apples & cinnamon instant oatmeal, apples & cinnamon
D NOVA 4
PROTEIN INSTANT OATMEAL CRANBERRY ALMOND
QUAKER
C NOVA 4
Dark chocolate cranberry almond granola clusters with cranberries, almonds, and dark chocolate, dark chocolate cranberry almond
D NOVA 4
Quaker Life Original Multigrain Cereal 2.29 Ounce Cup
D NOVA 4
Honey Graham, Cereal
Oh's
E NOVA 4
Quaker Life Cinnamon Multigrain Cereal 2.29 Ounce Cup
D NOVA 4