Barcode: 3760065880838
Tapas algues
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
made in france
bretagne
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 185.0 kcal |
| Fat | 12.0 g |
| of which saturated | 1.5 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 6.3 g |
| Fiber | 5.2 g |
| Proteins | 2.2 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Poivrons rouges, algues wakamé, échalotes, vinaigre, huile d'olive, sel. sucre, eau.
Related Products in Seafood
All white carb meat
Reese, World Finer Foods Inc.
A NOVA 3
Smoked Oysters
Reese
A NOVA 3
Smoked Mussels In Cottonseed Oil
World Finer Foods Inc.
B NOVA 3
Reese, smoked baby clams
Reese, World Finer Foods Inc.
D NOVA 3
Reese Clam Juice
C NOVA 3
Large smoked oysters
Reese, World Finer Foods Inc.
B NOVA 3
Tender minced sea clams
B NOVA 4
Petite Smoked Oysters
Reese, World Finer Foods Inc.
B NOVA 3
Fancy leg crabmeat
Reese
A NOVA 3
Golden smoked filets of trout in 100% olive oil
Reese, World Finer Foods Inc.
C NOVA 3
Mussels In Red Pepper Sauce
World Finer Foods Inc.
D NOVA 3
Reese, calamares squid pieces in seasoned red sauce
Reese, World Finer Foods Inc.
D NOVA 3