Barcode: 3004136380620
Wild forest honey
by Anveshan
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 2
Labels
iso 22000
haccp
gmp
Available in
india
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 319.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 79.5 g |
| of which sugars | 79.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 1.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Raw honey
Related Products in Breakfasts
Montana white clover blossom pure & unfiltered simply raw honey
D NOVA 2
Chocolate Hazelnut Spread
Supervalu
E
Local washington pure & unfiltered simply raw honey
D NOVA 2
Montana white clover blossom pure & unfiltered simply raw honey
D NOVA 2
Smooth Hazelnut Chocolate Spread
M&S
E NOVA 4
Pure & unfiltered simply raw honey
D NOVA 2
Clover Honey
Super A
NOVA 2
Pure Honey Wildflower
Gunter's
D NOVA 2
Original
E NOVA 4
Apple Crisp Apple Dessert Cup With Oats & Honey Granola, Apple Crisp
Lucky leaf
C NOVA 4
Organic raw honey, tropical blossom
D NOVA 2
Apitherapy organic raw honey
Honey Gardens Apiaries
D NOVA 2