Barcode: 0711535512769
Wild harvest long line wild caught chunk white albacore tuna
by Wild Harvest
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 111.1 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 26.9 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Albacore tuna, water, sodium acid pyrophosphate.
Additives
e450
e450i
Related Products in Seafood
Blues Crab Meat
Pontchartrain Blue Crab
A
Barrio fiesta, sauteed shrimp paste, sweet
Barrio Fiesta
E NOVA 4
Louisiana style blue crab cooking base
A NOVA 4
Shrimp
The Fresh Market
A NOVA 3
Lowes foods, chunk light tuna in water
Lowes Foods
A NOVA 3
Whole cooked lobster
A NOVA 3
Frozen Raw Lobster Tails
Orion
A NOVA 3
Solid White Albacore Tuna In Extra Virgin Olive Oil
The Fresh Market
NOVA 3
Blue Crab Crabmeat
Pontchartrain
A
Pasteruized blue crab meat
A NOVA 4
Baby Clams
Polar
A NOVA 3
Dried Shrimp
Double Horses
E