Barcode: 2000000154830
Wild Jelly - Azerole
by Piou Délice
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
organic
eu organic
fr bio 01
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 246.0 kcal |
| Fat | 0.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 55.0 g |
| of which sugars | 55.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
azerole infusion*, sugar*, lemon juice*, agar-agar* (*ingredients sourced from organic farming).
Additives
e406
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Crema de calabaza
Carrefour
C NOVA 4
Pistacho tostado
Carrefour
C NOVA 3
Mermelada albaricoque
Carrefour BIO, Carrefour
D NOVA 4
Natillas de soja al cacao
Carrefour BIO, Carrefour
C NOVA 4
Mermelada melocotón
Carrefour BIO, Carrefour
D NOVA 4
Crema calabaza
Carrefour
C NOVA 4
Natillas de soja sabor vainilla
Carrefour BIO
C NOVA 4
Mermelada extra de fresa
Carrefour BIO, Carrefour
D NOVA 4
Flan de soja con caramelo
Carrefour BIO, Carrefour
B NOVA 4
Mermelada extra de ciruela
Carrefour BIO, Carrefour
D NOVA 4
Mermelada naranja
Carrefour BIO, Carrefour
D NOVA 4
Hinojo
Carrefour BIO, Carrefour
B NOVA 1