Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 257.0 kcal |
| Fat | 8.1 g |
| of which saturated | 4.7 g |
| Carbohydrates | 29.7 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 10.8 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Crust: enriched flour (wheat flour, malted barley flour, enriched (niacin, reduced iron, thiamin mononitrate, riboflavin and folic acid)), water, shortening flakes (palm oil, soy lecithin, natural & artificial flavor, beta-carotene (color), citric acid added as a preservative), canola oil, salt, malt (malted barley, wheat flour, dextrose), garlic, yeast, sugar, calcium propionate. cheese blend: mozzarella cheese (pasteurized part skim milk, cultures, salt, enzymes), provolone cheese (cultured part skim milk, salt, enzymes, may contain smoke flavor), romano cheese made from cow's milk (pasteurized part skim milk, cheese cultures, salt enzymes), parmesan cheese (pasteurized part skim milk, cheese cultures, salt, enzymes). sauce: water, tomato paste, sugar, salt, soybean oil, modified food starch, spices, garlic powder, cultured, skim milk, sodium benzoate, potassium sorbate, citric acid, hydrolyzed soy protein. pepperoni: pork and beef, salt, spices, dextrose, lactic acid starter culture, oleoresin of paprika, flavorings, sodium ascorbate, sodium nitrite, bha, bht, citric acid.
Additives
Related Products in Meals
Shopped salad
Parmentier De Saumon
Parmentier
Real Foods, Broccoli Cheddar Salad With Bacon
Taylor Fresh Foods Inc.
Roast Chicken & Bacon
Marks & Spencer
Pepperoni pizza
Caesar pasta salad with white meat chicken
Rotini salad
Real Foods, Tuscan Pesto Pasta Salad
Taylor Fresh Foods Inc.
Bbq sauce with meat chicken pizza
Real foods, macaroni salad
Caesar Salad With Chicken
Giant Eagle