Barcode: 0858640002867
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 88.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 18.6 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
North pacific sole, sodium tripolyphosphate (to retain moisture).
Additives
e452
e452vi
Related Products in Seafood
Fischstäbchen tiefgekühlt
Greenland Seafood Wilhelmshaven, Navito
C
Varmrøget laks
Food with You ApS
D NOVA 3
Regenbogen-Forellenfilets
Finest Seafood
D
Tun i vand
Salling
A NOVA 3
Koldrøget Laks
Bådsmand
D NOVA 3
Fiskefrikadeller
Fiskemandens
C NOVA 4
Fish fingers
Navito
B NOVA 3
Karry Æble-Timian Sild
Lykkeberg
E NOVA 3
Varmrøget laks med peber
Food with You ApS
A NOVA 3
Orkubitar
Garðsendi
D NOVA 1
Smoked Salmon
Food With You ApS
D NOVA 3
Varmrøget ørredfilet
Agustson
D