Barcode: 0022635700117
Wild nova salmon
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 94.1 kcal |
| Fat | 1.2 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Salmon, salt, sugar, sodium erythorbate (preservative), sodium nitrate (preservative), sodium benzoate (preservative), fd&c yellow #6, yellow #5, red #40, natural smoke flavor, natural hard wood smoke.
Additives
e102
e110
e129
e211
e251
e316
Related Products in Seafood
Flaked Light Tuna
Ocean's
A NOVA 3
Solid White Albacore Tuna
Ocean's
A NOVA 4
Smoked Oysters In Sunflower Oil
Oceans
A NOVA 3
Shashuska
Ocean's
A NOVA 1
Snackit
Ocean's
C NOVA 4
Thon pâle entier à l'huile
Pastene
A NOVA 3
Flaked Light Tuna
Ocean's
A
Thon pâle en morceaux
Ocean's
A
Flaked White Tuna in Water
Ocean's
A
Flaked White Tuna, in water
Ocean's
A
Hot smoked salmon & new potato salad
M&s food
A
Pastene, boneless, skinless sardines
Pastene
C NOVA 3