Barcode: 3516459922000
Wild Pacific Chum Salmon Steaks
by AquaBon
Labels
sustainable
sustainable fishery
sustainable seafood msc
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 102.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 22.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Chum salmon: boneless* quality with skin (Oncorhynchus keta).
Related Products in Seafood
Albacore tuna in thai coconut lemongrass
Fishpeople
C NOVA 4
Farmed shrimp - raw
A NOVA 4
Dominick's, raw shrimp
Dominick's
A NOVA 1
Artisan bistro, wild salmon with pesto
Artisan Bistro
A NOVA 4
Artisan bistro, wild salmon
Artisan Bistro
A NOVA 4
Shrimp
Dominick's Seafood
A NOVA 4
Breaded Butterfly Shrimp
O'Good
C NOVA 4
Bmr, classic raw shrimp
Bmr
A NOVA 3
Shrimp
Dominick's Seafood Inc.
A NOVA 1
Craig's All Natural, Lobster Meat
Craig's All Natural Llc
A NOVA 3
Shrimp
Chef's Net
A NOVA 4
Dominick's Seafood, Inc., Shrimp
Dominick's Seafood Inc.
A NOVA 1