Barcode: 0854908005557
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 88.0 kcal |
| Fat | 4.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 17.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pacific cod, sodium tripolyphosphate (to retain moisture)
Additives
e452
e452vi
Related Products in Seafood
Seafood sticks
tesco
E NOVA 4
Salmon Fillet Fishcakes
Morrisons
B NOVA 4
Fish Fingers
Morrisons
A NOVA 4
Anchovy fillets
Morrisons
E NOVA 3
Silverskin Anchovy Fillets
Morrisons,The Best
NOVA 3
Smoked salmon slices
Morrisons
D
Pink salmon Morrisons
Morrisons
A
Fish fingers
morrisons
A NOVA 4
Mackerel Fillets in Olive Oil
Morrisons
C NOVA 3
Mackerel fillets in tomato sauce
Morrisons
B NOVA 3
Morrisons sardines in olive oil
Morrisons
B
Cod fish cakes
Morrisons
B NOVA 3