Barcode: 0829696002804
Wild Pacific Mackerel
by Wild Planet
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 162.0 kcal |
| Fat | 7.8 g |
| of which saturated | 2.8 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 21.8 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
_MACKEREL_ (_SCOMBER JAPONICUS_) AND SEA SALT.
Related Products in Seafood
Adobo jumbo marinated shrimp
A NOVA 3
Texas brown gulf shrimp
B NOVA 4
Hot smoked salmon
D NOVA 4
Usa gulf shrimp
A NOVA 3
Hot smoked salmon
D NOVA 4
Tandoori jumbo marinated shrimp
A NOVA 3
Ret bag snow crab cluster
A NOVA 1
Northern catch, pole & line, sustainably caught skipjack chunk light tuna in water
Northern Catch
A NOVA 3
Herring fillets in curry pineapple sauce, pineapple
D NOVA 4
Colossal raw shrimp
A NOVA 3
Garlic & herb jumbo marinated shrimp
A NOVA 3
Ret bag snow crab cluster
A NOVA 1