Barcode: 0853197004340
Wild pacific rockfish fillet
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 214.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 44.3 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Wild pacific rockfish.
Related Products in Seafood
Norwegischer Räucher-Lachs
K Classic
D
Thon entier à l'huile de tournesol pêché canne - boite 150g
U
A NOVA 3 Eco-Score E
Moule fumée
Fangst
D NOVA 3 Eco-Score C
Rillettes de sardines au sel de Guérande
U, U Saveurs
D NOVA 3 Eco-Score D
Mackerel Middle Cut in Brine
Cape Point
C NOVA 3
Rauchlachs geschnitten
MIGROS BIO
E NOVA 3 Eco-Score D
Sockeye Wildlachs
Berida
E NOVA 3 Eco-Score E
Heringssalat mit weißer Beete, Gurken und Äpfeln
Almare, Almare Seafood
D NOVA 1
Scomber Mix Classic
Rügen Fisch
C NOVA 4
Schlemmerfilet Bordelaise
iglo
B NOVA 3
Schlemmerfilet Champignon
iglo, Fisch
B NOVA 3 Eco-Score D
Filegro Ofen-Backfisch 4 Stück
Filegro, iglo
C NOVA 4 Eco-Score E